Blog

Unutulmayacak Öğretmenler Günü Hediyeleri

Yaklaşmakta olan öğretmenler günü için öğrenciler ya da öğretmen yakınları olanlar her sene olduğu gibi bu sene de farklı, değişik, unutulmayacak manevi hediyeler alabilmek için birçok araştırma yapmakta. Herkes hediye aldığı kişinin hediyeyi beğenmesini ve tabii ki manevi açıdan da bir yeri olmasını ister. Öğretmenler günü için hediye alınacak kişinin, hediye seçerken cinsiyeti, sevdiği şeyler, zevkleri oldukça önemlidir ve göz önünde bulundurularak tercih yapılmalıdır. Öncelikle erkek öğretmene hediye seçerken öğretmenin söylediği sözlerden oluşan ya da sevdiği veya örnek aldığı birinin fotoğrafından oluşan bir kupa bardak tercih edilebilir. Bunun dışında yine kupa bardağa kendisiyle bulunan fotoğraflardan baskı yapılarak hediye edilebilir. Bu hediye hem kendisini özel hissettirir hem de oldukça manidar hediyeler arasında yer alabilir. Bunun yanı sıra öğretmen olan kişinin ismine özel kişisel eşyalar (kalem, cüzdan, defter, çakmak gibi) da kişinin kendisini özel hissedebileceği hediyeler arasında yer alabilir. Kişiyi mutlu etmek için tasarlanan kişiye özel hediye olarak minik ödül hediyeleri de anlamlı olduğu gibi çokça tercih edilen hediye türleri içerisindedir. Öğretmeninizin çocukluk yıllarında kendisini anlamlı hissettiren veya değer verdiği oyuncaklarını hatırlatacak hediye sepeti hazırlamak da öğretmeniniz için oldukça anlamlı ve unutulmayacak manevi hediyeler arasında olacaktır.

Tercih Edilebilecek Bazı Hediye Çeşitleri

 • Kişiye özel isimli Kuran seti, Kuran’a ilgi duyan öğretmene hediye olarak alınabilir. Manevi değer açısından da oldukça değerli bir hediye olacaktır.
 • Kişiye özel isim veya fotoğraf bulunan kupa bardak en çok tercih edilen öğretmenler günü hediyesi olabilir.
 • İsim ve soy isim yazılabilen tükenmez kalem, cüzdan, kemer, çakmak ve benzeri hediyeler erkek öğretmene hediye olarak en çok uygun görülen hediyeler arasındadır.
 • Öğretmenin başarısını dile getirmek için kullanılabilecek ödül hediyeleri tercih edilebilir.
 • Fotoğraf baskılı ya da isim soy isim yazan duvar saati ya da kol saati hem kullanım açısından hem de kişiye özel oluşundan öğretmenler günü hediyesi olarak tercih edilebilir.
 • Öğretmeninizin sözlerinden oluşan herhangi bir aksesuar yastık veya yine kupa bardak hediye olarak tercih edilen hediyeler arasındadır.
 • Öğretmenin sevdiği çiçeklerden oluşan bir buket ve yanında çikolata kadın öğretmene hediye olarak çok sık tercih edilmektedir.
 • Öğretmen sevgiliye hediye alırken, kalpli bir kutuya hazırlanmış, içerisinde fotoğraflar, çikolatalar ya da çiçekler bulunan bir hediye sepeti tercih edilebilir.
 • Öğretmen ve sınıfındaki öğrencilerden oluşan bir fotoğrafın yapbozu yaptırılarak öğretmene hediye edilebilir.
 • Öğretmenin herhangi bir fotoğrafının kara kalemle çizilmiş hali hem harika bir duvar aksesuarı hem de öğretmen için oldukça değerli bir hediye olabilir.
 • Öğretmen sevgiliye hediye seçerken kalpli, incili ya da isimlerin baş harflerinden oluşan kişiye özel bir kolye hediye edilebilir.
 • Öğretmeniniz ile olan sevdiğiniz bir fotoğrafınızı çerçeveletip etrafını da led ışık ile süsleyerek güzel aynı zamanda loş bir aydınlatıcı ile öğretmeninize unutulmaz bir hediye de alabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.